TOMCIO PALUCH

Tel. 793-050-087

        W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego żłobka i przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

       Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Żłobek i Przedszkole Tomcio Paluch. Dzieci wraz z pluszakami spędziły cały dzień na świętowaniu i zabawie.

       Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Dla naszych dzieci miś jest kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. Nazwa Teddy, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je ocalić. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”. Zdjęcia znajdują się na Faceoboku - zapraszamy.