W dzieciństwie niewiele zależy od nas samych, wiele zaś od tych, którzy są z nami
B. Wrocławski

NASZA KADRA TO WYKWALIFIKOWANI NAUCZYCIELE, KTÓRZY TRAKTUJĄ PRACĘ Z DZIEĆMI, JAKO PRZYJEMNOŚĆ I SPEŁNIENIE

Ciocia Ania  dyrektor, opiekun – wychowawca

Ciocia Ania jest pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej i nauczania początkowego w Wyższej Szkole „Kadry dla Europy” w Poznaniu. Jako wychowawca stara się ukazać świat pełen szacunku i wzajemnej tolerancji. Uważa, że każde dziecko powinno być akceptowane i kochane, dlatego ważne jest dla niej indywidualne podejście do każdego dziecka - odkrywanie jego możliwości oraz wspólne pokonywanie słabości. Jest osobą pogodną, uśmiechniętą i cierpliwą, a zarazem wymagającą i wytrwałą. Wobec dzieci stara się być przyjazna i życzliwa, ale też konsekwentna. Zawsze odnosi się do Nich z szacunkiem i wyrozumiałością.

Ciocia Agnieszka  wychowawca przedszkolny

Ciocia Agnieszka - ukończyła edukację elementarną na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W swojej pracy stara się wykorzystać wiedzę uzyskaną na studiach oraz podczas licznych praktyk w placówkach przedszkolnych. W prowadzeniu zajęć językowych stosuje zazwyczaj metodę reagowania całym ciałem, co pomaga dzieciom przyswoić nowe słowa i zwroty poprzez ruch i dobrą zabawę. Uśmiech dzieci i chęć do zabawy daje jej ogromną radość i satysfakcję.

Ciocia Lidka - wychowawca przedszkolny

Ciocia Lidka ukończyła pedagogikę  przedszkolną i opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe z zakresu edukacji przedszkolnej i opieki nad małym dzieckiem na tym samym Uniwersytecie. Cały entuzjazm, energię, kreatywność oraz zdobyte doświadczenie i wiedzę wykorzystuje do wzbudzenia w dzieciach ciekawości otaczającego świata (przyrody, emocji, sztuki, muzyki, ruchu oraz języka). Podczas codziennych, wspólnych "podróży", uczy i bawi – nie tylko wyobraźnią. W atmosferze zaufania i życzliwości tworzy grupę przyjazną każdemu przedszkolakowi. Każdego dnia, wprowadza poprzez zabawę, elementy profilaktyki logopedycznej. Dokłada wszelkich starań by Dziecko po całym dniu spędzonym w przedszkolu wracało do domu pełne pozytywnych doświadczeń, pełne wiary we własne możliwości i uśmiechem na twarzy, bo "gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

Ciocia Izabela  pomoc nauczyciela

Z wykształcenia technik żywienia oraz technik bhp. Ciocia Iza pracuje w przedszkolu jako pomoc nauczyciela. W każdej chwili służy pomocą, dobrym słowem oraz stara się stwarzać ciepłą rodzinną atmosferę wśród przedszkolaków. Prywatnie mama dwójki dzieci, które jak twierdzi są najwspanialszym darem od losu. Uwielbia przebywać z dziećmi, ponieważ czas z nimi spędzony nigdy nie jest czasem straconym. Jest osobą ciepłą, cierpliwą, wrażliwą o łagodnym usposobieniu. Praca z dziećmi nie należy do najłatwiejszych, ale z całą pewnością do najprzyjemniejszych. Dzieci to najwspanialszy skarb, dlatego powinniśmy je chronić i otaczać miłością. Nie sztuką jest do dziecka mówić i z Nim być, sztuka to umieć dziecko wysłuchać i spędzać z Nim czas.

Ciocia Nina  anglista

Ciocia Nina jest nauczycielem języka angielskiego z kilkuletnim stażem. Ukończyła studia wyższe na kierunku filologia angielska w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu oraz studia licencjackie na tym samym kierunku na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada pełne przygotowanie pedagogiczne. Od zawsze interesowało ją nauczanie małych dzieci i sposób w jaki one uczą się języków obcych. Uważa, że wczesne nauczanie języka obcego nie tylko sprawia, że dzieci łatwiej poradzą sobie w szkole, ale korzystnie wpływa też na rozwój słuchu muzycznego i zdolności ogólnych dziecka. W pracy z dziećmi wykorzystuje metodę musical babies opartą na muzyce, rytmie i aktywności fizycznej najmłodszych.

Ciocia Agnieszka  ogród ekologiczny

Ciocia Agnieszka Ukończyła studia z zakresu komunikacji społecznej i gastronomii. Znajomość zaczęła się od zapisania córki do naszego żłobka. Z czasem okazało się, że Pani Agnieszka z zamiłowania i korzeni rodzinnych posiada wielki ogród, a w nim mnóstwo wspaniałości. Dziś jesteśmy w ścisłej współpracy. Dzieci widzą i dotykają: warzywa, owoce, zboża, trawy, grzyby. Robią: kanapki, przetwory, soki, surówki, sałatki. Poznają również świat zwierząt tych małych i dużych.

KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ!

Ciocia Asia – logopeda

Ciocia Asia w żłobka Tomcio Paluch jestem dyplomowanym logopedą. Ukończyła lic z zakresu protetyki słuchu oraz mgr z zakresu akustyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W kontaktach z Małymi Podopiecznymi wykorzystuje wiedzę i doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy w oddziale przedszkolnym, szkole podstawowej oraz podczas indywidualnej terapii logopedycznej z dziećmi. Prowadzone przez nią ćwiczenia usprawniają pracę aparatu oddechowego, fonacyjnego oraz artykulacyjnego. Pobudza do komunikacji werbalnej oraz wzbogaca czynny i bierny słownik dzieci. W swojej pracy wykorzystuje także masaże, zabawy paluszkowe, ćwiczenia manualne oraz słuchowo-ruchowe.

Ciocia Sylwia  – psycholog

Ciocia Sylwia jest psychologiem specjalizującym się w psychologii rozwojowej i psychologii edukacji. Czuwa nad rozwojem społecznym, emocjonalnym i intelektualnym dzieci, wspiera Rodziców oraz Wychowawców. Indywidualnie podchodzi do każdego dziecka i jego rodziny - potrzeb, doświadczeń i zasobów.

Obserwuje dzieci w trakcie zabaw z rówieśnikami i zajęć, prowadzi konsultacje z nauczycielami oraz spotyka się z Rodzicami, by służyć im swoją wiedzą i doświadczeniem. Opracowuje i prowadzi warsztaty dla Rodziców, w razie potrzeby prowadzi indywidualne rozmowy szkoleniowe dla personelu pedagogicznego.

Pani Ania – dba o czystość w przedszkolu